Profil společnosti

Zajišťujeme výstavbu a rekonstrukce pozemních staveb a objektů občanského vybavení, vodohospodářským staveb i podzemních staveb.


Společnost MINERA stavební a obchodní společnost, s.r.o. působí zejména v těchto odvětvích stavebnictví:

  • pozemní stavby, stavby pro bydlení i pro komunál (rodinné domy, veřejné objekty)
  • podzemní stavby a činnosti prováděné hornickým způsobem (šachty, štoly, tunely)
  • vodohospodářské stavby a inženýrské sítě (vodovodní i kanalizační přípojky a řády)


Našim klientům pomáháme k naplnění jejich stavebních vizí. Ať už je vysněnou stavbou rodinný dům, nebo snad jen napojení objektu do vodovodního řádu.

V našich řadách najdete stavebníky s léty praxe a zkušenostmi s řízením staveb jak malých, tak těch v hodnotách stovek milionů korun. Společnými silami s Vámi rádi najdeme to nejvhodnější řešení samotné realizace, a zajistíme tak její hladký průběh.

Přestože sídlíme v Praze, kde je zároveň naše působení nejčetnější, stavební práce provádíme po celé republice. Toho jsme schopni docílit zejména tím, že jakožto středně velká stavební společnost disponujeme vlastní autodopravou, škálou malé mechanizace i potřebného nářadí. Jsme tak schopni fungovat rychleji a efektivněji.

Naše společnost existuje již od roku 1991. Každým rokem se rozrůstáme a s radostí připisujeme mezi naše reference desítky úspěšných spoluprací s klienty novými, i těmi stálými.

Konkrétní výsledky naší práce najdete v sekci Reference. Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoli dotazem.


Historie firmy sahá až do roku 1991, kdy byla založena panem Karlem Krejníkem.

Něco z historie:


Hlavní činnost firmy byla zaměřena na realizaci inženýrských staveb, zejména pak na činnost prováděnou hornickým způsobem, což jsou podzemní stavby – šachty, štoly a tunely. V malém rozsahu byly realizovány stavby pozemní (nové rodinné domy, rekonstrukce BD a bytů, apod.)

K zásadnímu milníku došlo v roce 2013, kdy firma změnila název na MINERA stavební a obchodní společnost, s.r.o., začala rozšiřovat své aktivity zejména o realizaci pozemních staveb, a tím se mohla stát daleko plnohodnotnější stavební společností, kterou je dnes. Byl to právě tento okamžik, který považujeme za nový začátek společnosti.

Telefon: +420 602 331 581
E-Mail: poptavky@minera.cz

Kontaktujte nás